Menu strony
Strona główna
Galeria zdjęć - archiwum
Uroczystości przedszkolne 2019/2020
Filmy
Ogłoszenia
Dokumenty
Wyszukiwarka
Twoje konto
Kontakt
Nauczanie zdalne
Religia
Pedagog
Wznowienie pracy przedszkola
Kalendarz uroczystości

Plan współpracy

Zdrowo jem, więcej wiem!

Cała Polska Czyta Dziecom

Bezpieczny Przedszkolak

News : WITAMY NA STRONIE PRZEDSZKOLA W UJEŹDZIE GÓRNYM
PRZEDSTAWIENIE ,,PRAWDZIWY SKARB"

5 GRUDNA PRZEDSZKOLAKI OBEJRZAŁY SPEKTAKL ,,PRAWDZIWY SKARB" PROMUJĄCY UMIEJĘTNOŚCI NAWIĄZYWANIA WSPÓŁPRACY W GRUPIE. W BAJKOWEJ KONWENCJI, POPRZEZ PIOSENKI, DZIECI UCZYŁY SIĘ TOLERANCJI WOBEC RÓWIEŚNIKÓW.

PRZEDSTAWIENIE SFINANSOWAŁA GMINNA KOMISJA ROZWIĄZYWANIA PROBLEMÓW ALKOHOLOWYCH.(dodano: 06-12-2016)
BARBÓRKA-ŚWIĘTO GÓRNIKÓW

Nie wielu przedszkolaków wiedziało, że w grudniu obchodzone jest

święto wszystkich górników.

5 grudnia do naszego przedszkola zawitali prawdziwi górnicy. Dzieci miały okazję usłyszeć o ciężkim i niebezpiecznym zawodzie, jaki wykonują górnicy. Ogromne wrażenie zrobił na dzieciach odświętny strój jaki panowie mieli na sobie. Przedszkolakom podobała się ta niecodzienna wizyta , niektórzy z nich postanowili nawet zostać górnikami. Spotkanie upłynęło w serdecznej atmosferze, dzieci podziękowały górnikowi za wizytę i miłe spotkanie. Zapraszamy do galerii!(dodano: 06-12-2016)
DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

Miś pluszowy, miś kudłaty,
biały, czarny lub łaciaty.
Wszystkie misie my kochamy,
Bo ich święto dzisiaj mamy.

Światowy Dzień Pluszowego Misia obchodzimy25 listopada już od 2002 roku, kiedy to pluszowy miś świętował swoje setne urodziny. Pierwsza pluszowa zabawka powstała bowiem w 1902 roku w Nowym Jorku. Obecnie pluszowe misie są jednymi z najpopularniejszych zabawek na świecie.

Nasze przedszkolaki również uczciły to święto przynosząc do przedszkola swije misie. Ten dzień w przedszkolu pełen był uśmiechu oraz wspólnej zabawy, jednak najwięcej radości sprawił dzieciom sam fakt zaprezentowania swojego misia kolegom i możliwość zabawy z pluszakiem.(dodano: 29-11-2016)
ZABAWA ANDRZEJKOWA 2016

,,Dziś cień wosku ci ukaże, co ci życie niesie w darze"

Andrzejki są tradycją przekazywaną z pokolenia na pokolenie. W odległych czasach wierzono, że dzień 30 listopada, otwiera drzwi do nieznanej przyszłości. Dziś  Andrzejki są świetnym pomysłem na wesołą zabawę przy muzyce i wróżbach. W naszym przedszkolu andrzejkowe wróżby odbyły się w piątek 25 listopada. Atmosfera od samego rana była gorąca. Dzieci podekscytowane nie mogły doczekać się rozpoczęcia zabawy.  Mogły poznać swoją przyszłość, imię ukochanej/ukochanego i dowiedzieć się, co może zdarzyć się w ich życiu w niedalekiej przyszłości.  Wiele radości sprawiły dzieciom także tańce oraz słodki poczęstunek. Andrzejkowe spotkanie zachowało swój tajemniczy urok i magię. Ciekawe czy komuś sprawdzą się andrzejkowe przepowiednie....

 (dodano: 29-11-2016)
PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA 2016

,,Wie to Marysia, Kasia i Krzyś,

że wielkie święto w przedszkolu dziś.

To ślubowanie – nadszedł już czas,

pierwszy egzamin na przedszkolaka zdasz”

8 listopada 2016 roku to bardzo ważny dzień dla naszych przedszkolaków! W tym dniu, dokładnie o godzinie 10.00 przedszkolacy z Ujazdu Górnego obchodzili bardzo ważną uroczystość: 

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA.

W tym roku to właśnie nasze małe przedszkole było świadkiem tak szczególnego wydarzenia, gdyż tylko czternaścioro dzieci przystępowało do swojego pierwszego egzaminu – egzaminu na przedszkolaka.Czytaj więcej (dodano: 29-11-2016, odsłon: 531)
PRZEDSTAWIENIE ,,DYZIO NA DRODZE"

11 października 2016 przedszkolaki obejrzały przedstawienie pt. „Dyzio na drodze”, w wykonaniu aktorów Teatru „Herbi” z Leszna. Dzieci nie tylko oglądały przedstawienie, ale także brały w nim czynny udział – pomagały tytułowemu bohaterowi zrozumieć podstawowe przepisy ruchu drogowego. Nauczyły Dyzia korzystać z przejścia dla pieszych, sygnalizatorów świetlnych, a także przypomniały niektóre znaki drogowe. Pani Policjantka, która występowała w przedstawieniu bardzo pochwaliła nasze przedszkolaki za ogromną wiedzę na temat bezpieczeństwa na drodze.(dodano: 11-10-2016)
OWOCOWA JESIEŃ

Każdy przedszkolak już wie, jak ważne są dla nas owoce – nie tylko dlatego, że są smaczne, ale przede wszystkim – zawierają mnóstwo witamin, które chronią i wzmacniają nasz organizm. Dlatego też dzieci postanowiły zrobić pyszną i zdrową sałatkę owocową. Były przygotowania: umyliśmy owoce, przybory kuchenne, a także nasze ręce. Kiedy wszystko już było gotowe, przystąpiliśmy do krojenia owoców, mieszania i … degustacji. Ach, co to była za uczta! Sałatka smakowała wyśmienicie – nie wiemy, czy dlatego, że owoce były pyszne, czy dlatego że sami ją przyrządziliśmy? Już planujemy kolejną zdrową i smaczną potrawę.(dodano: 11-10-2016)
BEZPIECZNY PRZEDSZKOLAK

Dzieci z naszego przedszkola od najmłodszych lat zapoznawane są z zagadnieniami dotyczącymi bezpieczeństwa. To właśnie bezpieczeństwo dzieci na drogach było przedmiotem spotkania przedszkolaków z funkcjonariuszką Komisariatu Policji w Środzie Śląskiej.

Pani Policjantka rozmawiała z dziećmi o bezpiecznych zachowaniach na drogach, przypominała jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię, jak zachować się wobec obcych osób, ale również o konieczności noszenia ubrań posiadających elementy odblaskowe. Szczególny nacisk został postawiony na kształtowanie postaw asertywnych w kontaktach z osobami dorosłymi i umiejętność mówienia "nie" w sytuacjach mogących narazić dziecko na niebezpieczeństwo.

Dużą atrakcją spotkania okazała się prezentacja samochodu policyjnego i możliwość wejścia do środka auta. Policjantka zademonstrowała różne sygnały ostrzegawcze oraz podstawowe wyposażenie samochodu. Dzieci chętnie wysłuchały opowiadania o codziennej pracy policji.

To było ważne wydarzenie przedszkolne, gdyż pozwoliło zrealizować nadrzędny cel wychowawczy i dydaktyczny naszej placówki, jakim jest troska o bezpieczeństwo wszystkich dzieci.(dodano: 28-09-2016)
ZAPRASZAMY DO PRZEDSZKOLA

Wszystkiego, co naprawdę trzeba wiedzieć nauczyłem się w przedszkolu – o tym jak żyć, co robić, jak postępować, współżyć z innymi, patrzeć, odczuwać, myśleć, marzyć i wyobrażać sobie lepszy świat...       Robert Fulghum

1 WRZEŚNIA ZAPRASZAMY NA ROZPOCZĘCIE

ROKU PRZEDSZKOLNEGO 2016-2017.

Wszystkim dzieciom życzymy jak najwięcej sukcesów, zapału i wytrwałości w zdobywaniu wiedzy. Niech nauka poprzez zabawę sprawia Wam dużo radości, a przedszkole niech się stanie drugim domem, do którego będziecie przychodzić z ochotą i radością. Jesteśmy przekonani, że wspólnie spędzony czas będzie pełen uśmiechu, zabawy, niezapomnianych przygód i wspaniałych przeżyć. Choć na początku nie zawsze jest wesoło, zwłaszcza maluszkom, to dołożymy wszelkich starań i wiele serca, aby uśmiech zawsze gościł na twarzach dzieci, a rodzice byli dumni ze swoich pociech. Zachęcamy do współpracy i zaangażowania na rzecz przedszkola, jesteśmy otwarci na Państwa sugestie i pomysły dotyczące pracy placówki. Razem z rodzicami chcemy stworzyć jak najlepsze warunki zabawy i nauki dla naszych podopiecznych.Czytaj więcej (dodano: 31-08-2016, odsłon: 746)
WYCIECZKA DO LUBINA

Dnia 16 czerwca wybraliśmy się na kolejną wycieczkę autokarową.

Tym razem postanowiliśmy zwiedzić Park Wrocławski w Lubinie.

Ponieważ pogoda ostatnio lubi robić nam psikusy, musieliśmy zapewnić sobie ,,dach nad głową", w razie nagłego deszczu. Tak się składa, że blisko parku znajduje się sala zabaw ,,Mrowisko", więc połączyliśmy wycieczkę po parku z zabawą w tamtejszej sali. Naszych przedszkolaków w ogóle nie musieliśmy namawiać do korzystania z wszelkich propozycji tego ,,magicznego" miejsca. Cała konstrukcja zabawowa wraz z labiryntami, zjeżdżalniami, autami, ruchomymi pomostami... stała dla nich otworem.

Po wspaniałej zabawie powędrowaliśmy do parku, gdzie również czekało na nas mnóstwo atrakcji. Poprowadziły nas tam dwie przemiłe panie z ,,Mrowiska", więc byliśmy w każdym miejscu wartym odwiedzenia. Widzieliśmy i żywe zwierzęta, i te, które dawno wyginęły, czyli dinozaury. Mogliśmy zachłysnąć się świeżym powietrzem, zapachem roślin, zachwycić śpiewem ptaków...

Aż żal było wracać do przedszkola. Wracaliśmy zmęczeni, ale z bagażem wspaniałych przeżyć.(dodano: 25-06-2016)

 Strony:  <<  <  3  4  5  6  7  8  (9)  10  11  12  >  >>

Gmina Udanin

Unia Europejska

Europejski Fundusz

Społeczny

Kapitał Ludzki

Narodowa Strategia

Spójności

 

Klauzula Informacyjna

( format *.PDF ) - pobierz


Klauzula Informacyjna

( format *.JPG ) - pobierz

 

Konto użytkownika
Witaj,
nie jesteś zalogowany.

Zaloguj się

__________________________________________________________________________